Kulinarnie Polecamy Sztuka

11-31.01.2013 – Filmy nie tylko dla pań. Przegląd kinowy.

W najbliższych tygodniach zapraszamy Was do kina na trzy, naszym zdaniem godne uwagi filmy.

Jako, że kino Forum do końca stycznia jest nieczynne, stanęliśmy przed wyjątkowo trudnym zadaniem zaproponowania Wam czegoś z repertuaru sieci Helios. Dlatego też nie będziemy polecać ani “Sępa” z – jak to określili niektórzy krytycy – wiecznie zbolałą miną Michała Żebrowskiego, ani tym bardziej polskiej komedii romantycznej “Podejrzani zakochani”, która swoją premierę nieprzypadkowo ma na miesiąc przed Walentynkami. Jeżeli mimo to chcecie wybrać się na te filmy, robicie to na własną odpowiedzialność.

A oto nasze propozycje na najbliższe tygodnie.

Życie Pi (reżyseria: Ang Lee)
Szesnastoletni Hindus przeżywa katastrofę statku przewożącego zwierzęta z indyjskiego ZOO do Ameryki. Jedynymi ocalałymi oprócz niego istotami są hiena, zebra, orangutan i tygrys bengalski. To właśnie z nimi przyjdzie mu przez 227 dni walczyć o życie na szalupie ratunkowej… Ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela z całą pewnością ma wady, ale jest ambitna i przepiękna wizualnie. Warto obejrzeć, także dla efektów 3D, które – co w dzisiejszym kinie jest niestety rzadkością – nie przytłaczają i są wykorzystywane we właściwy dla narracji sposób.
Helios Alfa – wersja z napisami: godz. 16:00, 18:30, 21:00, wersja z dubbingiem: 10:45, 13:30.

Django (reżyseria: Quentin Tarantino)
Długo oczekiwany obraz twórcy “Kill Billa” i “Pulp Fiction” trwa dwie i pół godziny. Ale warto go obejrzeć, bo “Django” to nietypowy western, przyrządzony przy użyciu ulubionych tarantinowskich przypraw. Akcja filmu dzieje się dwa lata przed wybuchem wojny secesyjnej. To właśnie wtedy krzyżują się drogi łowcy nagród dr Kinga Schultza i czarnego niewolnika o imieniu Django. W obsadzie filmu aktorzy, którzy grali już w filmach tego reżysera Christoph Waltz, Kurt Russell, Samuel L. Jackson, a także Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Sacha Baron Cohen (czyli pamiętny Borat) i dawno nie widziany na dużym ekranie Don Johnson.
Od 18 stycznia 2013 r. w kinie Helios.

Niemożliwe (reżyseria: Juan Antonio Bayona)
To nie jest łatwy film. To oparta na faktach historia rodziny, która postanawia spędzić święta Bożego Narodzenia w Tajlandii. Jednak spokojny wypoczynek w ciągu zaledwie kilku sekund zamienia się w prawdziwe piekło. Uderza tsunami… Mocną stroną tego filmu są bez wątpienia kreacje aktorskie Naomi Watts i Ewana McGregora, jak również scenariusz, który skupia się na ukazaniu tragedii z perspektywy zwykłej rodziny. Nie gwarantujemy, że nie wyjdziecie z kina w połowie seansu ze względu na niezwykle realistyczne obrazy. Ale wiemy jedno – dawno nie widzieliśmy tak poruszającego filmu opowiadającego o miłości, bezsilności i nadziei.
Od 25 stycznia w kinie Helios.

Możesz również polubić…