Gdzie by tu... Wydarzenia

12.01.2013 – „Najwyższy czas na … bunt mas!” w Kaffka Art Cafe

W białostockiej kawiarni szykuje się filozoficzna dysputa, której motywem przewodnim będzie człowiek masowy i masowa kultura. Wstęp nie tylko dla filozofów.

Gościem spotkania będzie Ryszard Gaj – doktor filozofii, specjalizujący się w filozofii politycznej i społecznej oraz znawca kultury iberoamerykańskiej, autor publikacji poświęconych ruchom religijnym w Ameryce Łacińskiej, ale także takim przejawom lokalnej kultury, jak chociażby taniec (praca Filozofia tanga).

Najbliższe spotkanie dotyczyć będzie tego, kim jest człowiek masowy. Zadamy sobie również pytanie, czy i dlaczego należy obawiać się mas. Nie zabraknie, oczywiście, należytej wzmianki o hiszpańskim myślicielu, Ortedze y Gasset, którego myśli Ryszard Gaj jest znawcą.

Kaffka Art Cafe nie po raz pierwszy organizuje tego typu spotkanie. Regularnie odbywają się tu spotkania z artystami, wernisaże i wieczory tematyczne, np. Hiszpańskie Czwartki, podczas których przy lampce sangrii można posłuchać najlepszych hiszpańskich przebojów. Kawiarnia organizuje również różnego rodzaju warsztaty, skierowane do wszystkich ogarniętych pasją tworzenia. W ofercie lokalu znajdują się m.in. warsztaty kreatywnego pisania, rysunku, teatralne i fotograficzne –  co ważne, wszystkie w bardzo przystępnej cenie.

Data: 12.01.2013, godz. 19.00.

Miejsce: Kaffka Art Cafe

Wstęp: wolny

Możesz również polubić…