Aktualności Polecamy Wydarzenia

14.02.2013 – Białystok kocha recykling.

Fundacja Civitas we współpracy z Zespołem Szkól Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku oraz klubokawiarnią Gram Off On włączyła się w ogólnopolską akcję „Kocham recykling”. W 40 miastach w Walentynki, 14 lutego 2013 roku, będą rozdawane słodkie serduszka w zamian za zużyte baterie.

Akacja ma charakter edukacyjny i ma na celu zbiórkę dużej ilości zużytych baterii. Jej zasada jest prosta: rozejrzyj się dookoła, pozbieraj zużyte baterie i przynieś w Walentynki do wskazanych miejsc.

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii – czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku (ok. 3.400 ton)!

Pomysłodawca akcji Dominik Dobrowolski – ekolog i podróżnik, zaprasza do udziału, obiecując, że każdy kto przyniesie zużyte baterie dostanie w podziękowaniu lizaki w kształcie serce. To oczywiście tylko symbol, ale bardzo ważny, pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powinna składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci. Partnerem akcji w Białymstoku są Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku – firmy organizujące zbiórkę i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii w Polsce.

Każdy, kto przyniesie w dniu 14 lutego, w godzinach od 12.00 do 18.00, zużyte baterie, otrzyma lizakowe serduszko – jako podziękowanie za udział w akcji. Zapraszamy do udziału – Pokochajmy Recykling na Walentynki. Szczegóły akcji m.in. na stronie www.cycling-recycling.eu.

 

Miejsca zbiórki baterii w Białymstoku 14 lutego:

Fundacja Civitas ul. Waszyngtona 22 lok. 1 w godzinach 12.00 – 18.00

Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku ul. Generała Józefa Bema 105 w godzinach 8.00 – 12.00

Klubokawiarnia Gram Off On, ul. Malmeda 7 w godzinach 12.00 – 18.00

 

Źródło: Fundacja Civitas

Możesz również polubić…