Wydarzenia

16.11. Kolejny Restaurant Day w Białymstoku.

Po raz kolejny nasze miasto przyłącza się do międzynarodowej akcji Restaurant Day. Już jutro będzie można skosztować dań w tzw. jednodniowych restauracjach w kilku miejscach naszego regionu.

Fot. https://www.facebook.com/ZmoklaKura

Przed nami kolejna edycja Restaurant Day, święta tych, którzy kochają  gotować i tych którzy kochają jeść. W najbliższą sobotę w całej Polsce powstaną jednodniowe restauracje,  w których gotować będą „amatorzy”.  Do tej edycji  Restaurant Day, przyłączyło się oficjalnie 190  restauracji na świecie, około 50 w Polsce, w tym 3  w Białymstoku i okolicach.

Pomysł akcji pod nazwą Restaurant Day narodził się w Skandynawii a w całej idei chodzi o to, aby pasjonaci kuchni, na stałe nie związani ze światem biznesu gastronomicznego, jednego dnia otworzyli swoje własne restauracje. Z założenia nie mają to być wyszukane lokale ze stolikami i kelnerami. Po prostu każdy, kto tylko ma ochotę i czuje się na siłach oferuje w sprzedaży zrobione przez siebie jedzenie i serwuje je w dowolnym miejscu.

Jednodniowe restauracje biorące udział w Restaurant Day w Białymstoku:

 

Kawiarnia „Spółdzielnia”

Przygotowała podróży do Ameryki lat 50′.  Będą amerykańskie potrawy i warsztaty dekorowania babeczek, a na wieczór Discover the World USA. Plan wydarzenia:

12.00 – 17.00 One Day Restaurant. Jak piszą organizatorzy skosztować będzie można: donuts, com dogs, barbecue, cupcakes, coob salat, chicago hot dogs, brownie, cakepops, upside down cakes, chocolate cookies.

 

Od godz. 17.00 wycieczka po Stanach Zjednoczonych: nauka języka angielskiego, prezentacja kraju, konkurs z nagrodami.

Adres: Marii Skłodowskiej-Curie 8/1, Białystok, godz. 12.00-17.00.

 

Zmokła Kura

To nowe miejsce na mapie Białegostoku, z okazji Restaurant Day, zintegrowało spore grono białostockich blogerów kulinarnych, którzy pod przytulnym dachem Zmokłej Kury otworzą swoje mini restauracje. Obecność potwierdziły: Ava Ignatowska z Zielone Love, Kasia Znana z Wild Tofu, Edyta Żuk z Eko Quchni, Ania Grabowska-Krupa ze Spicy Carrot i Marlena Zdanowicz pod flagą Zielonej Kawiarenki. Będzie to w pełni wegetariańskie popołudnie pełne niepowtarzalnych smaków i zapachów.

Możecie spodziewać się zatem naturalnych, zdrowych smakołyków, słodkości, łakoci, ciast ciasteczek, kanapeczek, twarożków, smarowideł i powideł. Jak zapowiadają organizatorzy będzie obficie, bardzo smacznie i bezmięsne.

Adres: Stroma 1a (na tyłach pływalni), Białystok, godz. 12.00-16.00.

 

Na cztery widelce

Blog Na cztery Widelce przygotował na tę edycję Restaurant Day potrawy pod hasłem „Z winem wszystko smakuje lepiej”.

Goście mają do wyboru dwa menu:

  • MENU CZERWONE – dania o wyrazistym smaku, proste, bliskie ziemi składniki, z czerwonym winem tworzą kompozycję idealną.
  • BIAŁE MENU-  będzie lekkie i pełne zaskakujących połączeń, jesienne, morskie, z wyraźnym aromatem białego wina.
Niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca i wybór menu.
Adres: Arcybiskupa generała Mirona Chodakowskiego, 16-030 Supraśl, godz. 17.00-23.00, dania serwowane w dwóch turach po 20 osób.
Rezerwacje: Niezbędna rezerwacja pod adresem na4widelce@gmail.com (mail z liczbą osób, kolorem menu oraz godziną rezerwacji 17:00 lub 20:00)

CENA: do 50zł od osoby za trzydaniową kolację.

 

Możesz również polubić…