Na topie Porady

Sezon jesienno-zimowy najlepszym czasem na depilację laserową.

Jesień i zima to najlepszy czas na wykonanie zabiegów depilacji laserowej. Dlaczego tak się dzieje?

Nadmierne i patologiczne owłosienie stanowi odwieczny problem wielu kobiet i mężczyzn. Różne metody usuwania włosów stosowano już od czasów starożytnych, jednak żadna z nich nie okazała się w pełni skuteczna. Golenie wymaga codziennych zabiegów, wyrywanie pęsetą cierpliwości i precyzji, zabiegi woskiem bolesne… Dopiero wprowadzenie w 1994 r. systemów laserowych stanowiło przełom w efektywności zabiegów. Laser pozwala na usunięcie raz na zawsze zbędnego owłosienia, daje gwarancję skuteczności oraz oczekiwany efekt po niewielkiej ilości zabiegów. Oszczędza bólu, nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest idealny dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a jednocześnie na komforcie w postaci starannej i całkowicie bezpiecznej metody usuwania zbędnego owłosienia.

Aby poddać się zabiegom depilacji laserowej laserem typu IPL należy zapoznać się z kilkoma przeciwwskazaniami, jednym z nich jest świeża, mocna opalenizna. Sezon jesienno-zimowy nie zachęca nas do opalania się J, dlatego o wiele łatwiej zastosować się nam do przeciwwskazania jakim jest opalanie się. Oczywiście poddanie się zabiegom depilacji laserowej latem nie jest wykluczone, natomiast nie możemy wystawiać miejsc gdzie wykonywana jest depilacja na słońce oraz ochraniać te miejsca kremami z najwyższym dostępnym filtrem 50SPF, czyli mówiąc potocznie blokerem.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który należy powtarzać. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt zabieg należy robić w odstępach 4-5-cio tygodniowych. Dlatego też jeżeli teraz zaczniemy wykonywać zabiegi do następnego lata nasze nogi, bikini oraz pachy będą gotowe na eksponowanie w nowym stroju kąpielowym J. Dzięki depilacji laserowej pozbędziemy się zapaleń mieszków włosowych, wrastających włosków, nie będzie już śladów po golarce bo nie będzie potrzeby jej używania.

 

Warto więc pomyśleć o lecie oraz o gładkich nogach, którymi będziemy chciały się pochwalić i już teraz pójść na zabiegi depilacji laserowej (w Białymstoku oferuje je m.in. salon SilkTouch).

 

Autor: Katarzyna Jurkiewicz

Możesz również polubić…