MAMA i dziecko

19-22 marca – „Śpij”, przedstawienie dla najmłodszych od 0 do 3 lat.

Śpij, to spektakl, który codzienności przygląda się w niecodzienny sposób i z właściwą niemowlętom dociekliwością i ciekawością, odkrywa świat.

Połóżcie się wygodnie, a zobaczycie jak dużo może się wtedy wydarzyć, zapraszamy do przytulnego świata wielkiej kołdry, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic – zachęcają Organizatorzy spektaklu. Poczujcie się swobodnie i bezpiecznie. Przekonacie się, jak wiele dzieje się na granicy jawy i snu.

Śpij to przedstawienie o tym, jak pozornie zwyczajna czynność kładzenia się spać, może okazać się inspirująca i zaskakująca. Powstało z myślą o najmłodszych dzieciach w wieku do trzeciego roku życia. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Przedstawienie jest otwarte na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci.

Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka grana na żywo na akustycznych instrumentach, delikatne światło i przytulna „poduchowa” atmosfera, pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie. Przedstawienie ma strukturę otwartą i tak naprawdę może nigdy się nie kończyć, zwłaszcza, gdy rodzice będą chcieli proponowane podczas spektaklu zabawy kontynuować z dziećmi w domu.
Co należy wiedzieć przychodząc na spektakl „ŚPIJ”:

  • spektakl odbywa się w kameralnej, przytulnej przestrzeni – w specjalnie przygotowanym namiocie,
  • specyfika przedstawienia nie pozwala na wejście do namiotu po jego rozpoczęciu, niezbędne jest punktualne przybycie,
  • przed wejściem do namiotu, w którym odbywa się spektakl, należy zdjąć buty (można przynieść ze sobą kapcie – czyli „przytulne” obuwie zamienne),
  • w trakcie przedstawienia nie spożywa się pokarmów i napojów,
  • organizatorzy proszą o nierobienie zdjęć podczas spektaklu.

Data: 19-21.03.2013,  godz. 9.00 i 17.00 oraz 22 marca 2012 – godz. 9.15 i 11.00

Miejsce:  Białostocki Teatr Lalek.

Wstęp: 18 zł

www.btl.bialystok.pl

 

Możesz również polubić…