Sztuka

19 marca – Wernisaż wystawy „Wyrysowania” Joanny Sitko.

We wtorek, 19 marca, w Pracowni Plastycznej WOAK odbędzie się wernisaż wystawy Joanny Sitko pt „Wyrysowania”.Joanna Sitko to artystka, która konsekwentnie podąża własną, oryginalną drogą twórczą, nie ulegając chwilowym trendom. Wybiera tematy bliskie codzienności, ale eksploatuje jej wrażeniową stronę, skupiając się na ludzkich emocjach. Widać to w projekcie Wyrysowania, gdzie rozlewające się nieregularne plamy koloru z „wylewającymi” się z nich fantastycznymi stworami również można odbierać jako metaforę takich stanów. To, że artystka interesuje się głównie pozytywnymi emocjami, a przede wszystkim szczęściem sprawia, że odbiór jej prac jest jeszcze bardziej interesujący i skłania do refleksji.
/Magdalena Toczydłowska-Talarczyk/

„Wyrysowania” to rysunki, które początkowo powstawały na przypadkowych kartach, podczas rozmów telefonicznych, czy rachunkach znalezionych w torbie. Odmienne, nieco dziwaczne, ale i wzbudzające sympatie „stwory” powstają z chlapnięć farby, przenikających się między sobą, tworząc wielobarwny obraz łączących się emocji.

„Szczęście wokół mnie” – to część cyklu W poszukiwaniu szczęścia gdzie artystka podjęła próbę odpowiedzi na pytanie: czym jest szczęście i jakimi środkami można je osiągnąć? Do wykonania pracy zaprosiła 169 osób. Najmłodsza z nich miała 7,5 roku, najstarsza 87.

Joanna Sitko jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, od 2010 jest doktorantką Studiów z Zakresu Sztuk Plastycznych w tamtejszej uczelni oraz studentką VI roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, specjalizacja Papier i Skóra. Swą sztukę buduję z obrazów fotograficznych i wideo. Interesuje ją problematyka relacjami i uczuć międzyludzkich. Brała udział m.in w takich wystawach jak:

  • Festiwal Sztuki Wideo „Punkty Widzenia”
  • 6. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”,
  • Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE/apocalypse
  • Przeprojekt CSW Toruń: „Ładna sztuka”, „Regulacja odbioru”, „Second-Hand”, „Proszę dotknij”

Data: 19.03.2013 r., godz. 18.00.

Miejsce: Pracownia Plastyczna WOAK, ul. Kilińskiego 8, Białystok.

Więcej informacji: tel. 85 740-37-15, 740-37-16, galeria@woak.bialystok.pl

 

Źródło: WOAK

Możesz również polubić…