koncert Kulinarnie Sztuka

7- 13 marca – Ze sztuką po drodze. Przegląd teatralny tygodnia.

Dziś co prawda mamy dla Was tylko trzy kulturalne propozycje, ale jedną z nich jest niezwykła premiera teatralna, a kolejną – prawdziwa gratka dla fanów jazzu.

Do regularnego przeglądu spektakli wracamy za tydzień, kiedy teatry Wierszalin i Trzyrzecze ponownie zaprezentują swoje przedstawienia na swoich deskach. A tymczasem przedstawiamy Wam godne uwagi kulturalne wydarzenia, które odbędą się w Białymstoku w ciągu kilku najbliższych dni.

Białostocki Teatr Lalek: ”Texas Jim” (reżyseria: Paweł Aigner)
W samo południe w miasteczku Bangtown do pojedynku stają: jeden z bezwzględnych Braci Brozerów, Kain oraz ostatni uczciwy kowboj na Dzikim Zachodzie, Texas Jim. Ostatni prawy i uczciwy Kowboj na Dzikim Zachodzie… Adaptacja sztuki Pierre Gripariego w reżyserii Pawła Aignera to spektakl, jakiego w białostockim teatrze jeszcze nie było. Atutem przedstawienia są ciekawe postacie, imponująca scenografia i niecodzienne projekcje filmowe.
Data: 10 marca 2013 r. (niedziela), godz. 18.00.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki: “Wariatka z Chaillot” (reżyseria: Anna Smolar)
Chciwi inwestorzy chcą zburzyć Paryż, a w jego miejscu stworzyć pole naftowe. Ale mieszkańcy zagrożonej dzielnicy Chaillot, z ekscentryczną Aurelią na czele (w tej roli mężczyzna – Hubert Podgórski) postanawiają walczyć i tworzą kobiece siły zbrojne. Rozpoczyna się walka dobra ze złem… Interesujący spektakl, poruszający tak niełatwe tematy, jak problem transwestytyzmu czy konsekwencje rewolucji. Zwracamy również Waszą uwagę na scenografię Kobasa Laksy.
Data: 9-10 stycznia 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 19.30

Opera i Filharmonia Podlaska: koncert Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik
W sobotni wieczór zapraszamy do białostockiej opery na niezwykły koncert jazzowy grupy jednego z najlepszych polskich jazzmanów, Sylwestra Ostrowskiego. Ten wybitny muzyk, zaprosił do współpracy trębacza Piotra Wojtasika, pianistę Reggiego Moore’a, kontrabasistę Wayne’a Dockery, perkusistę Newman T. Bakera i wokalistkę Angelikę Anozie. To właśnie ich zobaczymy podczas koncertu, który odbywa w ramach cyklu “Jazzmania z Nordea”. Świetna muzyka gwarantowana.
Data: 9 marca 2013 r. (sobota), godz. 19.00.

Możesz również polubić…