Wydarzenia

2.04. – Zaświeć się na niebiesko w Białymstoku.

2 kwietnia o godzinie 19:19 białostocki Ratusz stanie się… niebieski. A wszystko to za sprawą specjalnie przygotowanego oświetlenia, które zainauguruje białostockie obchody  Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

Akcję organizuje amerykańska organizacja Autism Speaks i ma charakter międzynarodowy. Celem wydarzenia jest zwiększanie świadomości na temat autyzmu oraz okazanie solidaryzmu z osobami dotkniętymi autyzmem. Tego wyrazem ma być własnie kolor niebieski – symbol akcji.

Akcja nie jest przeprowadzana po raz pierwszy. W 2011 roku ponad 2000 budynków, w 180 miastach, 48 krajach przyłączyło się do wydarzenia i zmieniło oświetlenie na kolor niebieski.

Wśród błękitnych obiektów, znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney i wiele innych.

2 kwietnia kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku), a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem (np. przekazując im 1% podatku lub darowiznę).

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku (www.kta.bialystok.pl) także włącza się do tej akcji.

Aby aktywnie wziąć udział w akcji wystarczy  2 kwietnia o godz. 19:19 przyjść przed Ratusz Miejski na Rynku Kościuszki od strony kawiarni Esperanto.

Data: 2.03.2013 r., godz. 19:30 – 22.00.

Szczegółyhttps://www.facebook.com/naniebiesko

Możesz również polubić…