MAMA i dziecko Wydarzenia

21.07. Smakułyki na IV Urodziny Centrum Ludwika Zamenhofa.

Z okazji swoich kolejnych urodzin Centrum im. Ludwika Zamenhofa organizuje dzień otwarty, który ma na celu bezpłatną prezentację i promocję oferty działań i projektów edukacyjnych CLZ.

W najbliższą niedzielę miną 4 lata od oficjalnego otwarcia Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Z tej okazji CLZ organizuje festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji.  W programie m.in. Bajkowy Świat, Kraina Dalekiego Wschodu, Miejska dżungla, Świat w rozmiarze XXL, Sala Gier edukacyjnych i specjalnie dla najmłodszych spektakl „Smakułyki”.

Warto skorzystać z tej atrakcyjne podanej formy edukacji kulturalnej i wybrać się na niedzielny spacer do CLZ.

Szczegółowy harmonogram festynu:

  • „Smakułyki”, spektakl Teatru Poddańczego, Liczba dzieci 30 + rodzice (wiek: 2 – 4 lat) – 2 seanse o godz. 11.00 i 13.00.

Kuchnia jest krainą dźwięków i wielu zmysłów. Spektakl „Smakułyki” otwiera przed dziećmi magiczny świat zakamarków kuchennych. Aktorzy prowadzą przez nią widzów i uczą rozpoznawać przedmioty, rozróżniać zapachy, nazywać zjawiska w kuchni, jednocześnie proponując wykorzystanie codziennych przedmiotów do zabaw muzycznych, tworząc m.in. cymbałki ze sztućców lub bębny z misek i garnków. Działając na zmysły dziecka sztuka rozwija wyobraźnię, zachęca do zabawy i odkrywa tajemnice słodkiego świata wypieków.

  • Bajkowy Świat

Czy wiecie dlaczego obrazki uciekły z książeczki Jasia? Albo co robił młynek na dnie morza? A dlaczego gęś była złota? Dlaczego wybuchła awantura o Basię? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w naszej Bajkowej Krainie. Posiadamy projektor z ponad 20 bajkami i filmami z których każdy jest wart obejrzenia. Aby urozmaicić bajkowy świat udostępniamy także książki i komiksy o równie bajkowej tematyce.
Dodatkową atrakcją będą szablony dzięki, którym każdy z uczestników będzie mógł zostać swoim ulubionym zwierzątkiem. Uwaga: każde ze zwierzątek trzeba pokolorować samodzielnie!

  • Kraina Dalekiego Wschodu

Zabawy na Tarasie CLZ to zmagania logiczne na świeżym powietrzu. Zabawy pochodzą z dalekich Chin i są znane oraz popularne od tysięcy lat. Każdy będzie miał okazję przygotować w technice origami pływające zwierzaki, a następnie sprawdzić jak pływają w basenie. Dzięki Tangramowi dzieci i rodzice będą mogli stworzyć różne postacie, zwierzęta czy też budynki. Zawodnik otrzyma kwadrat złożony z 7 części – tanów. Jego zadaniem będzie ułożenie nowego obrazka, figury, według przygotowanego wzorca bądź z własnej wyobraźni. Reguły są bardzo proste – każda z części musi leżeć obok siebie, stykając się bokami.
Uwaga: Tany można obracać na drugą stronę!

  • Miejska dżungla

Na wystawie „Białystok 22 p.m. – Konrada Adama Mickiewicza” znajdują się zdjęcia nocnego miasta… Wielkie miasta są nazywane dżunglami… Czy wiecie, jakie zwierzęta mogą zamieszkiwać dżunglę? Przygotowaliśmy specjalne szablony zwierząt, które zamieszkują dżungle w Afryce i Ameryce Południowej – każde trzeba jednak pokolorować i ozdobić samodzielnie!
Uwaga: zwierzaka będzie można zabrać do domu!

  • Świat w rozmiarze XXL

Każdy z Nas zna grę Kółko i Krzyżyk… ale czy w wersji XXL? Proponujemy także dobrze znanego Twistera
Uwaga: uczestnikom przyda się porządna rozgrzewka!

  • Sala Gier edukacyjnych

W sali znajdować się będą gry edukacyjne CLZ. Dzięki nim uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych zwrotów w języku Esperanto, poznać lepiej Białystok i Podlasie, oraz rozwinąć spostrzegawczość i logiczne myślenie. Gry znajdujące się w Sali gier edukacyjnych są częścią stałej oferty edukacyjnej CLZ.

 

Data: 21.07.2013, w godz. 11.00 – 17.00.

Miejsce: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, Białystok.

Kontakt: tel. 85 676-73-67, e-mail: centrum@centrumzamenhofa.pl

wstęp wolny

Możesz również polubić…