Aktualności koncert Sztuka

21-27 luty – Ze sztuką po drodze. Przegląd teatralny tygodnia.

Do teatru marsz! Jak co tydzień prezentujemy wydarzenia artystyczne, w których warto wziąć udział w nadchodzący weekend.


Trzy godne uwagi przedstawienia i koncert wybitnej wokalistki jazzowej – to propozycje, które wybraliśmy dla Was z oferty czterech białostockich placówek kulturalnych.

Teatr Wierszalin: “Wszyscy Święci. Zabłudowski cud” (reżyseria: Piotr Tomaszuk)
Na scenę supraskiego teatru wraca spektakl, który opowiada o wydarzeniach w Zabłudowie sprzed prawie 50 lat. W 1965 r. miało tam dojść do ukazania się Matki Boskiej. Wydarzenie to wciąż budzi emocje i wspomnienia – tym bardziej, że przez wiele lat władze PRL zarzucały jego uczestnikom ciemniactwo, choroby psychiczne i uleganie zbiorowej sugestii. Jak zaznacza Piotr Tomaszuk, sztuka tworzona jest w formule “work in progress” – jej premierą ma być nie pierwszy publiczny pokaz, a dopiero ostatni.
Data: 23-24 lutego 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 18.00

Białostocki Teatr Lalek: ”Słoń i kwiat” (reżyseria: Robert Jarosz)
W dżungl dzieją się niezwykłe rzeczy – kwiat biega, hiena opowiada dowcipy, wróbel recytuje wiersze, motyl zadaje niemądre pytania, a dżdżownice pasjonują się teatrem. Pewnego dnia płynący nurtem rzeki liść przosi do dżungli najmniejszego na świecie słonia, który bardzo chciałby być wielkim….  Spektakl Grupy Coincidentia według opowiadań Briana Pattena  to zabawna i niezwykle kolorowa propozycja dla całej rodziny. Najmłodsi widzowie będą nim zachwyceni i wszystko wskazuje na to, że ich rodzice też.
Data: 23 lutego 2013 r. (sobota), godz. 15.00, 24 lutego (niedziela), godz. 13.00

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki: “Przyjazne dusze” (reżyseria: Wojciech Dąbrowski)
Główna para bohaterów spektaklu – Jack i Susie Cameron – to na pozór zwyczajna para w średnim wieku. Mieszkają na wsi pod Londynem – on jest uznanym pisarzem powieści kryminalnych, ona jego troskliwą żoną. Ich życie zmieni się wraz z poznaniem Mary i Simona, który również próbuje pisać… “Przyjazne dusze” to nie tylko spektakl, który w lekki sposób przypomina o tym, co w życiu najważniejsze, lecz także optymistyczna opowieść o przemijaniu. Polecamy.
Data: 23-24 lutego 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 19.30

Opera i Filharmonia Podlaska: koncert Urszuli Dudziak
Występ jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek jazzowych to nie tylko okazja by usłyszeć na żywo wciąż podbijającą świat “Papagayę”. To także szansa na to, by zapoznać się z częścią jej zawodowego dorobku. A ten, trzeba przyznać, Dudziak ma imponujący – pracowała z takimi artystami, jak Krzysztof Komeda, L.U.C, Michał Urbaniak (jej były mąż), Walk Away, Gil Evans, Archie Shepp, Dj Vadim czy Lester Bowie.
Data: 23 lutego 2013 r. (sobota), godz. 15.00

Możesz również polubić…