Aktualności koncert Muzyka Sztuka

26.01.2013 – Jacek Kleyff i Jerzy „Słoma” Słomiński – koncertowo i książkowo.

Niebawem w Alkierzu niepowtarzalna okazja posłuchania dwóch gwiazd w jednym koncercie. Spieszcie się by kupić bilety bo może ich szybko zabraknąć.

To będzie jedyny w swoim rodzaju wieczór. Pełnowymiarowy koncert dwóch chodzących legend polskiej muzyki, w której równie ważna co forma jest treść: Jacka Kleyffa oraz Jerzego „Słomy” Słomińskiego.

Koncert poprzedzi spotkanie autorskie z autorem i jego książką „Jacek Kleyf – Rozmowa”.

 

O książce:
Z tej niezwykłej rozmowy wyłania się biografia legendarnego artysty, a przede wszystkim wyjątkowego człowieka. Jacek Kleyff ucieka wprawdzie przed odpowiedzią na pytanie „jak w sobie poetę odkrył”, mówi za to o muzyce, historii, polityce, religii, filozofii, dobrych i złych milicjantach, przeżyciu pokoleniowym, głębokiej ekologii, wegetarianizmie, polskich jabłkach, bananach z importu, lęku wysokości, szyszkach i zdobywaniu szczytów, a nawet o bębenku z koziej skóry…

 

Jacek Kleyff -polski bard, poeta, kompozytor, aktor i malarz.
Sam o sobie lubi mówić, że nie wypowiada się, tylko odpowiada. Ta zasada doskonale sprawdziła się przy pracy nad jego biografią zatytułowaną „Rozmowa”. Współtworzył razem z Michałem Tarkowskim i Januszem Weissem legendarny kabaret „Salon Niezależnych”. Lider zespołu Orkiestra na Zdrowie, z którym nagrał 4 płyty oraz zdobył Złotego Bączka, główną nagrodę publiczności na festiwalu Przystanek Woodstock. W 2006 roku podczas wyborów samorządowych starał się o mandat radnego m.st. Warszawy z list Komitetu Wyborczego Wyborców Gamonie i Krasnoludki

Jerzy „Słoma” Słomiński-polski bębniarz, autorem tekstów i architekt. Można uznać go za prekursora gry na bębnach w Polsce. Oprócz tego śpiewa, grywa na mandolinie, perkusji i akustycznej gitarze. W swojej karierze współpracował m.in. z Jackiem Kleyffem, Orkiestrą Na Zdrowie, Brygadą Kryzys, Osjanem, Orkiestrą Razem, Izraelem i Antoniną Krzysztoń. Obecnie występuje również w zespole stworzonym przez niego o nazwie SŁOMA i Przedwietrze.

Data: 26.01.2013 (sobota) godz. 19:30.
Miejsce: Klub Alkierz, ul. Piłsudskiego 11,  Supraśl.
tel. 507-669-115 lub 506-686-986

Bilety:
-do 17 stycznia – 25 zł.
-od 17 do 25 stycznia – 35 zł.
-w dniu koncertu – 45 zł.
Bilety do kupienia w Alkierzu.

 

Żródło:  Klub Alkierz oraz Wydawnictwo Czarne.

Zdjęcie: okładka książki „Jacek Kleyf – Rozmowa”.
Fotografię wykonał Dariusz Czyżyk

Możesz również polubić…