Aktualności Rozwój

Zacznij rok z kickboxingiem.

Spalisz tłuszczyk, zgubisz zbędne kilogramy, a Twoje samopoczucie poprawi się o 100%. Mięśnie otrzymają odpowiedni bodziec do zarysowania sylwetki a przy systematycznym treningu gwarantowany przyrost siły i kondycji.

Kickboxing powstał w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na chęć rywalizacji w walkach wielu różnych szkół tradycyjnych uznano, że trzeba stworzyć wspólne zasady pojedynków na ringu. Kickboxing to tak naprawdę sposób walki zawierający najszybsze i najskuteczniejsze techniki walki z jednym przeciwnikiem.

Wydawać się mogłoby, że to dyscyplina wyłącznie dla mężczyzn. Nic bardziej mylnego! Zajęcia kształtują technikę, odwagę, piękną sylwetkę , cechy motoryczne tj. szybkość, siła, wytrzymałość, gibkość, równowaga, skoczność, koordynację, zręczność i zwinność. Te wszystkie cechy przydadzą się każdej z nas.

Kickboxing pozwala nie tylko gubić zbędne kilogramy, poprawia samopoczucie, ale także wymaga charakteru i  buduje pewność siebie!

Z zajęć kickboxingu można skorzystać już w Białymstoku. Prowadzi je m.in Klub Magic Gym, gdzie trening średnio trwa półtorej godziny. Składa się z dosyć intensywnej rozgrzewki i rozciągania. Najważniejszym jego elementem jest nauka kopnięć i uderzeń – ćwiczy się je na workach lub w parach . Zajęcia przynoszą dużą satysfakcję z szybkich postępów, gdyż ze względu na ograniczoną ilość technik już po paru miesiącach opanowuje się ich podstawowy zakres. Wszystkie ćwiczenia w parach odbywają się w sposób bezpieczny przy wykorzystaniu sprzętu ochronnego tj., rękawice bokserskie, ochraniacze stóp i piszczeli, dzięki którym wszelkie urazy i kontuzje są ograniczone do minimum.

Nasza opinia: Treningi wymagają przede wszystkim systematyczności. Nauczyć się na nich można precyzyjnego wykonywania ruchów, cierpliwości i uporu w dążeniu do celu. Umiejętność samoobrony na pewno doda każdej kobiecie pewności siebie.


Data: wtorki godz.18.00, czwartki godz.20.00.

Miejsce: Fitness Club Magic Gym, prowadzący: Seweryn Szczepankowski – absolwent, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja, aktualny Vice Mistrz Polski w KICK-BOXINGU.

 

Zdjęcie: Magic Gym.

Możesz również polubić…