Sztuka

26.03. – Wernisaż wystawy „W naszej pamięci/Emlékeinkben”.

W najbliższy wtorek w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się  wernisaż wystawy Andrzeja Przewoźnika „W naszej pamięci/Emlékeinkben”. Dotychczas prace prezentowane były w Budapeszcie i w Warszawie. Kolejno prace będą prezentowane poza Białymstokiem w takich miastach jak,Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Kraków, Smoleńsk. Głównym organizatorem tournée wystawy jest Europejska Sieć Pamięć i Solidarność.

Wystawę, która podsumowuje dorobek Andrzeja Przewoźnika, historyka, działacza społecznego, ale także jednego z twórców polskiej polityki pamięci, będzie można obejrzeć w białostockiej Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w dniach od 26 marca do 15 kwietnia 2013 roku.

Otwarcie wystawy nastąpi 26 marca o godz. 13.00. Zaś o godz. 14.00, w auli im. Ryszarda Kaczorowskiego, odbędzie się debata poświęcona polskiej polityce pamięci, w której swój udział zapowiedzieli: Jolanta Przewoźnik, wdowa po Andrzeju Przewoźniku, a także Barbara Bojaryn-Kazberuk, Dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku oraz prof. Jan Rydel. Debatę poprowadzi Rafał Rogulski, Dyrektor Sekretariatu ESPS.

Data: 26.03.2013 r., godz. 13.00.

Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku, ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A

Wstęp wolny

Możesz również polubić…