Sztuka

25.03.- Kulturalny TIR w teatrze

Kulturalny TIR rusza w trasę. Pierwszy przystanek już 25 marca. W programie film, słuchowisko i dyskusja nad konsekwencjami wykorzystania energii atomowej i życia po katastrofie.

TIR – czyli Teatr i Rozmowa to inicjatywa białostockiego środowiska teatralnego, która ma na celu edukację i promocję działań kulturalnych a także zaproszenie do dyskusji nad różnymi, nurtującymi współczesnego człowieka zagadnieniami.

Bazą TIR będzie Teatr Dramatyczny, ale organizatorzy deklarują mobilność. Program Teatru i Rozmowy ma zawierać: emisje słuchowisk Teatru Polskiego Radia; projekcje spektakli Teatru TVP; pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych, zrealizowanych na podstawie sztuk teatralnych; spotkania z twórcami; dyskusje o obejrzanych i wysłuchanych dziełach.

Pierwsza odsłona TIR będzie miała miejsce w Teatrze Dramatycznym a jego temat to Hiroszima-Nagasaki-Czarnobyl. W programie: słuchowisko Hibakusha w reż. Janusza Kukuły; film dokumentalny Czarnobylcy w reż. Jerzego Kaliny i krótkie warsztaty z życia po katastrofie.

Data: 25.03.2013, godz. 19.00

Miejsce: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki

Wstęp: wolny

Możesz również polubić…