Wydarzenia

27-28.04. – Kiermasz książek artystycznych i o sztuce.

W dniach 27 i 28 kwietnia,z okazji Światowego Dnia Książki, Galeria Arsenał oraz Stowarzyszenie „Fabryka Bestsellerów” zapraszają na kiermasz książek artystycznych i o sztuce dla dzieci i nie tylko. W programie także warsztaty rodzinne literacko-ilustratorskie.

Tylko w ciągu tych dwóch dni, w jednym miejscu będzie można obejrzeć i kupić książki małych i niezależnych wydawnictw, których nie można kupić w zwykłej księgarni. Wszystko w atrakcyjnych i przystępnych cenach. Nie zabraknie niebanalnych książek, które opowiadają o sprawach ważnych czy skomplikowanych  t.j. zazdrość o młodsze rodzeństwo, śmierć bliskich, odmienność kulturowa sąsiadów, choroba.

Na kiermaszu pojawią się także wydawnictwa, które pomogą rodzicom wprowadzać dzieci w świat sztuki, zarówno współczesnej, jak i klasycznej.

 

Plan wydarzenia:
27.04.2013
Kiermasz książek w godzinach 10.30 – 17.00
Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke w godzinach 12.00 – 14.00.

28.04.2013
Kiermasz książek w godzinach 10.30 – 17.00
Warsztaty rodzinne literacko – ilustratorskie prowadzone przez Magdalenę Wosik w godzinach 11.00 – 12.30

Warsztaty Rodzinne – Literacko – Ilustratorskie

Poprowadzi je Magdalena Wosik:
Zajmuje się bardzo szeroko rozumianą ilustracją – od tej dziecięcej, poprzez grafikę prasową aż po rysunek satyryczny.
Przez wiele lat współpracowała z regionalnymi gazetami – najpierw z Gazetą Wyborczą(Dolnośląską), potem z (POLSKĄ the Times) Gazetą Wrocławską – jako rysowniczka i autorka stron dla dzieci. Ilustrowała teksty, głównie psychologicznych, dla Magazynu Rodzinnego (dodatku POLSKI the Times). Rysuje także dla dziecięcych pism Miś i Świerszczyk. Czasami ilustruje własne teksty. Książka „O, ja cię Smok w krawacie” której jest współautorką razem z Piotrem Rychelem została Najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i kropka” 2011.

Możesz również polubić…