Sztuka

27.04. – Dzień Wolnej Sztuki – akcja ogólnopolska. Wybierz się do Arsenału za darmo.

Dzień Wolnej Sztuki to ogólnopolska akcja muzealna o charakterze non-profit – jednego dnia o konkretnej godzinie muzea z całego kraju otwierają swoje drzwi i umożliwiają zwiedzającym „wolne” zwiedzanie pięciu wybranych obiektów w godzinę.

W tym roku akcja odbędzie się 27 kwietnia w 28 muzeach , w 17 miastach w kraju i będzie to już III edycja tej międzynarodowej akcji. W Białymstoku przystąpiła do niej Galeria Arsenał, gdzie 27 kwietnia w godz. 12:00-13:00, będzie można obejrzeć wybrane prace i porozmawiać o nich z przewodnikami. Przed zwiedzającymi do obejrzenia  dzieła z wystaw Huberta Czerepoka – Histora i utopia (wystawa w Elektrowni) oraz Elki Krajewskiej – Pole lokalne (wystawa w siedzibie głównej).

Dzień Wolnej Sztuki opiera się na przekonaniu, że muzea czy galerie można zwiedzać powoli, skupiając się tylko na kilku wybranych eksponatach. Podczas Dnia Wolnej Sztuki przez godzinę goście będą oglądać dosłownie kilka wybranych przez daną instytucję obiektów. Przed eksponatami będą stały osoby, których celem będzie motywowanie gości do podjęcia dyskusji i samodzielnej refleksji. Mają oni uświadomić uczestnikom akcji, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów a eksponaty oglądać nie posiadając specjalistycznej wiedzy czy wykształcenia.

Lista muzeów w Polsce biorących udział w akcji  znajduje się pod adresem: http://dzienwolnejsztuki.pl/

 

Data: 27 kwietnia 2013, godz. 12:00 – 13:00.

Miejsce: Galeria Arsenał ul. Mickiewicza 2 (siedziba główna) oraz Galeria Arsenał (Elektrownia) wejście od ul. Świętojańskiej.

 

Możesz również polubić…