Wydarzenia

28.05. – Filipiny w cyklu „Ciekawi Świata”.

We wtorek, 28 maja, Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawi Świata”. Tym razem będzie można „zwiedzić” Filipiny, w opcji turystycznej i na dziko.

Filipiny, państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym.  Jest to kraj wielu kontrastów, egzystujących obok siebie – bogactwa i przepychu, przez miedzę ze skrajnym ubóstwem i życiem na ulicy. To kraj, który wyróżnia się spośród innych krajów dalekiej Azji. Jak mówi Adam Guzowski, podróżnik i współautor spotkania, wizyty w tym kraju uświadomiły mu, iż jest to jeden z najbardziej niesamowitych krajów do podróżowania.

Pierwsza część spotkania będzie próbą przybliżenia Filipin od strony typowo turystycznej z elementami „filipińskiego humoru i luzu” z którego słyną Filipińczycy.  Część druga będzie relacją z tegorocznej wyprawy etnograficznej, który ukazuje trudy życia w dżungli i o kanibalizmie. Podróżnik opowie także czym jest wolność i szczęście dla ludzi tam żyjących, których zostało tylko ok. 100 osób.

Każda z części będzie zakończona pokazem, krótkiego filmu.

 

Data: 28.05.2013 r., godz. 18.00.

Miejsce: FAMA, ul. Legionowa 5 w Białymstoku.

Wstęp: 2 zł, bilety dostępne w kasie kina Forum.

 

Źródło: BOK Białystok.

Możesz również polubić…