Sztuka

28 marca – 3 kwietnia – Ze sztuką po drodze. Przegląd teatralny tygodnia.

Święta, święta… A w sumie czemu nie mielibyśmy zrobić sobie poświątecznego prezentu i wybrać się do teatru na dobry spektakl? Tym razem przedstawiamy teatralne propozycje na najbliższy wtorek i środę.

Gorąco namawiamy Was do tego, by przedłużyć sobie święta, wziąć urlop (jeśli to konieczne) i wybrać się na jeden z dwóch proponowanych przez nas spektakli.

Białostocki Teatr Lalek: ”Lenka” (reżyseria: Kata Csato)
Ciekawa propozycja dla naszych milusińskich, w umiejętny sposób poruszająca problem tolerancji i akceptacji siebie. “Lenka” to oparta na książce Katalin Szegedi opowieść o rezolutnej rudej dziewczynce, która pięknie rysuje, ma swój wewnętrzny świat, ale z racji swojej tuszy jest bardzo samotna i brakuje jej prawdziwej przyjaźni. Dodatkowymi atutami spektaklu są niezwykła scenografia i muzyka.
Data: 2-3 kwietnia 2013 r. (wtorek, środa), godz. 10.00

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki: “Rozkłady jazdy” (reżyseria: Petr Zelenka)
Premiera. Jeśli od komedii granej w siedmioosobowej obsadzie odjąć pięciu aktorów, wynikiem będą kłopoty. Jeśli dodać do nich rozwód pozostałej dwójki aktorów, wynikiem będą ogromne kłopoty. Pomnożone przez luki w pamięci głównego wykonawcy dadzą wynik z wieloma niewiadomymi… W tym spektaklu wszystko stoi na głowie, a jej bohaterowie są zmuszeni podejmować trudne, życiowe wybory.
Data: 2-3 kwietnia 2013 r. (wtorek, środa), godz. 19.00

Możesz również polubić…