Sztuka

3.04. – Spektakl „Mała pasja czyli historia o psie Pana Jezusa”

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy spektakl w wykonaniu Teatru Latarnia w reżyserii  oraz obsadzie: Pauliny Karczewskiej oraz Mateusza Tymura. 

Scenariusz spektaklu został oparty na fragmencie „Chłopów” Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą snuje biedny człowiek, ciągnący wóz z całym swoim mizernym dobytkiem. Opowieść o własnym zagubionym piesku stopniowo przechodzi w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka.

„Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni Jak do tej pory spektakl był grany wielokrotnie na różnych festiwalach i dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej, jak i dorosłej. Spektakl grany był też na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez ponad 2 lata był w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla.

Spektakl odbędzie się dwa razy:

  • o godz. 11:00 – dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (bilety: 10 zł dla grup szkolnych/szkoły podstawowe do kupienia w kasie Kina Forum, tel. 85 746 13 22).
  • o godz. 18:00 – dla dzieci i dorosłych (bilety: 12 zł w przedsprzedaży, 17 zł w dniu spektaklu do kupienia w kasie Kina Forum).

 

Data: 03.04.2013 r.

Miejsce: Fama, ul. Legionowa 5, Białystok.

Uwaga odbędą się jedynie dwa spektakle!

Możesz również polubić…