Muzyka

4.12. Pozdrowienia z Jidyszlandu. Koncert Karoliny Cichej i Piotra Domagalskiego.

Z okazji Święta Chanuki zapraszamy na koncert Karoliny Cichej i Piotra Domagalskiego, który odbędzie się 4 grudnia 2013 r.o godz. 17.00 w Muzeum w Tykocinie. Bilety do nabycia w Muzeum w Tykocinie i w białostockim Ratuszu.Na koncert złożą się utwory do tekstów żydowskich poetów pochodzących z Tykocina: Chaima Siemiatyckiego, Rabina Elizera Szulmana czy Liby Bursztejn. Usłyszymy też tekst Rywki Tiktiner – XVI wiecznej uczonej mającej korzenie w tych stronach, zapisany w archaicznym jidysz. Będzie też miejsce na pieśni będące świadectwem miejsc – jak „Bialystok main heim”, a także utwory innych poetów żydowskich pochodzących z Podlaskiego.

KAROLINA CICHA – wokalistka, kompozytorka, aktorka, multiinstrumentalista.
Zadebiutowała płytowo w albumie „GAJCY!” wydanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. W kolejnym roku nagrała płytę „WWW.WAWA2010.PL” z własnymi aranżacjami piosenek o warszawie (na płycie wystąpili m.in. CZESŁAW ŚPIEWA, MAMADOU DIOUF, TITUS, T. BUDZYŃSKI, T. TYMAŃSKI). W 2010 roku pojawiła się jej płyta: „Do ludożerców” do tekstów T. RÓŻEWICZA. W latach 2005-2009 związana z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „GARDZIENICE”. Ma za sobą kilka płyt, m.in. wydaną w październiku tego roku „Wieloma językami”. Nagradzana na wielu Festiwalach. Ostatnio wygrała GRAND PRIX na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

PIOTR DOMAGALSKI – kontrabasista, gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, współzałożyciel zespołu „Levity”. Zajmuje się muzyką improwizowaną, a także aranżowaniem i komponowaniem. W studio i na scenie współpracował z wieloma znaczącymi postaciami polskiej i nie tylko sceny muzycznej, m.in. JANUSZEM MUNIAKIEM, TOSHINORI KONDO, BACH FESTICAL LEIPZIG ORCHESTRA, MARYLĄ RODOWICZ, TATIANĄ OKUPNIK, MAJĄ KLESZCZ, MARCINEM MASECKIM, STANEM BORYSEM, KATARZYNĄ GONIEC, GABĄ KULKĄ i wieloma innymi.

Daata i miejsce: 4 grudnia 2013 r. o godz. 17.00, Muzeum w Tykocinie

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Muzeum w Tykocinie i w białostockim Ratuszu.

 

Możesz również polubić…