Kino

9 i 12.12. Grudniowe Kino Kobiet.

Kolejne seanse Kina Kobiet. Tym razem w świątecznej oprawie i atmosferze możesz spędzić wieczór w miłym babskim gronie.

Zapraszamy na ostatnie, przedświąteczne, spotkanie Kina Kobiet w tym roku.  W świąteczny nastrój wprowadzą uczestniczki tancerze Szerszej Akcji. Młodzi i zakręceni na punkcie tańca, przygotują specjalnie dla pań świąteczne występy.

Tradycyjnie nie zabraknie także konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, prezentacji partnerów, smakowitego poczęstunku oraz stoisk promocyjnych w holu kina, które można odwiedzać już od godziny 17:30.  W holu kina będzie można poplotkować z koleżankami oraz skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez partnerów seansu.

Zabierz ze sobą kapelusz, a właściwie w grudniu o czapce mikołaja! Tradycyjnie przygotowywane są zabawne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami do wygrania.

„Z miłości do…” to tytuł filmy, który na zakończenie wieczoru zostanie wyświetlony uczestnikom. Para głównych bohaterów, Marion i Arthur, to starsze małżeństwo, mieszkające w obskurnym blokowisku w Newcastle. Ona, niezmiennie pogodna, otwarta na ludzi, uśmiechnięta i życzliwa, uczęszcza na próby chóru emerytów, prowadzone przez młodą nauczycielkę śpiewu, Elisabeth w osiedlowej świetlicy. On, zgorzkniały, mrukliwy tetryk, skłócony z synem, stroniący od ludzi, dowozi tylko swoją schorowaną żonę, na wózku inwalidzkim raz w tygodniu na próby, samemu nie wchodząc nawet na salę. Ponieważ chór przygotowuje się do konkursu śpiewaczego, Elisabeth wybiera repertuar składający się z dość zaskakujących i nie oczywistych przebojów. Artur, kochający Marion do nieprzytomności, pogrążający się coraz bardziej w smutku i samotności, uważa to wszystko za kompletną bzdurę, wyczerpującą niepotrzebnie jej energię i resztki sił witalnych. Podczas całej historii bohater, pod wpływem ciągu rozmaitych perypetii i zdarzeń, przechodzi przemianę, stając się innym człowiekiem, pojednując się z synem, otwierając się bardziej na ludzi.

Grający główną rolę Terence Stamp, dokonał rzeczy niemożliwej. Jego wiecznie skwaszony, zgryźliwy, sarkający na wszystko Artur, paradoksalnie zdobywa sympatię widza już od pierwszej minuty filmu. Reżyser, jak wytrawny wiolonczelista, doskonale wie w którym momencie poruszyć jaką strunę tak, że film ani na moment nie popada w przesadną, tandetną ckliwość. Momentom autentycznego wzruszenia towarzyszą, na przemian salwy nieskrępowanego, szczerego śmiechu.

Zobacz zwiastun filmu >>

 

Data i miejsce:

09.12. – Kino Helios Galeria Alfa godz. 18:30

12.12. – Kino Helios Atrium Biała godz. 18:30

Bilety: do kupienie również online, w cenie 23 zł.
Dla grupy liczącej min. 15 osób, mamy tańsze bilety – jeden bilet w cenie 20 zł.

Więcej na: www.helios.pl

Możesz również polubić…