Aktualności Rozwój

5 marca – Anatomia kury i anatomia miłości. Warsztaty kulinarne.

Połączyła ich miłość do gotowania. A teraz z tą samą miłością chcą przekazać swoją wiedzę i umiejętności innym. Już 5 marca Mrs&Mrs Sandman poprowadzą lekcję świadomego rozprawiania się z … kurą.

Wszystkich zainteresowanych ideą “świadomego gotowania” zachęcamy do udziału w ciekawych zajęciach kulinarnych organizowanych już w najbliższy wtorek w Restauracji Sztuka Mięsa. To kolejny już warsztat, który pokazuje potrzebę świadomych wyborów tego co jemy i w jaki sposób przyrządzamy. Oficjalny temat wydarzenia to Miłosna Sztuka Kulinarna w Sztuce Mięsa – lekcja druga pt. Anatomia kury i anatomia miłości.

Nasza codzienność to ciągłe podejmowanie decyzji, w tym także kulinarnych. Najczęściej to panie planują  posiłki, przeglądają gazetki reklamowe w poszukiwaniu okazji zakupowych, i w końcu kupują produkty. Choć to my sami decydujemy, co trafia na nasze talerze, często nie jesteśmy w pełni świadomi, co tak naprawdę spożywamy. Dlatego warto się trochę wysilić i jeść z głową! Aby tak się stało trzeba uświadomić sobie pewne nasze przyzwyczajenia, warto też się wyedukować jak łatwo i szybko przyrządzić zdrowy i smaczny posiłek w domu.

Zanim wybierzemy przepis na danie, które chcemy przygotować zastanówmy się kto będzie je jadł i co może sprawić mu przyjemność. Warto zatem skupić swoją uwagę na jedzeniu bo jedzenie przygotowane  z przyjemnością i w pełni świadomie smakuje lepiej, jest zdrowsze i sprawia więcej satysfakcji.

Warsztat „Anatomia kury i anatomia miłości” pozwoli doświadczyć czym jest świadome gotowanie, pozbawione poczucia obowiązku i przymusu. Dzięki temu praca w kuchni może stać  się przyjemnością oraz sposobem na bycie „tu i teraz”. Uczestnicy nauczą się jak przy pomocy prostych technik sprawić by  potrawy były  jeszcze smaczniejsze i pełne miłości, którą włożą w ich przygotowanie.

Swoimi działaniami chcielibyśmy zaktywizować i zintegrować białostoczan, udowodnić im, że gotowanie nie musi wynikać z obowiązku, że można bawić się kulinariami, eksperymentować, poznawać nowe smaki” – mówią Iwona Rafał Bortniczuk (Mr&Mrs Sandman). Organizatorzy wskazują również, że chcieliby walczyć ze stereotypami w kuchni i zachęcić również panów do aktywnego udziału w życiu kulinarnym ich domów.

Co zatem znalazło się tym razem w programie? Ośmiu warsztatowiczów zgłębi anatomię kury i anatomię miłości. “Nauczymy się, jak wykorzystać niemal całą kurę, zluzować ją oraz jakie dania na bazie mięsa drobiowego można przyrządzić. Na warsztat weźmiemy romantyczną kuchnię włoską. Jeśli kuchnia miłości, to afrodyzjaki, a jeśli afrodyzjaki, to mule – opowiada szef kuchni Restauracji Sztuka Mięsa, Maciej Tomaszewski. Mule to chyba jeden z najpopularniejszych afrodyzjaków, niewiele jednak wiemy o metodach ich przygotowania czy chociażby o tym, jak powinniśmy je wybierać, selekcjonować. Po warsztatach każdy młodzieniec będzie wiedział, jak podać mule swojej wybrance”.

W programie ponadto:
– przystawki: chicken tenders na szparagach z sosem holenderskim z tabasco, mule blue cheese,
– danie główne: airlaine chicken z dodatkiem ricotta cavatelli oraz sosem pomodoro vodka.

Dodatkowo prezentacje, warsztaty, techniki:
– prawidłowe używanie oraz ostrzenie własnego noża
– sekrety kury (budowa), luzowanie drobiu
– afrodyzjaki w kuchni
– dobieranie właściwego wina do właściwej potrawy
– wybieranie, selekcja, przygotowanie muli
– obieranie i blanszowanie szparagów,
– przygotowanie sosu holender z tabasco
– przygotowanie pomidorów concasse
– tajniki profesjonalnej kuchni oraz przepisów kuchni włoskiej
– atrakcyjny konkurs

Szef kuchni udzieli też indywidualnych lekcji z posługiwania się nożem, co wbrew pozorom wcale nie jest łatwe. Wystarczy przynieść własny sprzęt, prowadzący zdradzi tajniki jego (prawidłowego!) użycia, ostrzenia i konserwacji.

Do udziału w warsztatach organizatorzy zapraszają zarówno panie, panów, jak i pary, które chciałyby stanąć ze sobą w szranki i porównać swoje kulinarne umiejętności. Najbardziej chłonny wiedzy warsztatowicz zostanie nagrodzony romantycznym rendez-vous w Restauracji Sztuka Mięsa.

Spotkanie zwieńczy uroczysta kolacja, która stanie się wyjściem do kolejnej lekcji – tym razem, jak łączyć wino z przygotowanymi przez uczestników potrawami.

Aby wziąć udział w warsztatach należy dokonać wcześniejszej płatnej rejestracji, pokrywającej kwestie organizacyjne.

 

Data: 05.03.2013 (wtorek) godz. 17.00-20.00.

Miejsce: Restauracja  Sztuka Mięsa, ul. Krakowska 11, Białystok.

Wstęp: Obowiązuje płatna rejestracja na wydarzenie.

Zapisy oraz informacje: mrmrssandmans@gmail.com, 693-986-578

Organizatorzy:
Sztuka Mięsa (www.facebook.com/SztukaMiesa)
Mr. & Mrs. Sandman (www.mrmrssandman.blogspot.com)

Możesz również polubić…