Aktualności Kino Na topie

6 i 20 marca – Kino konesera.

Kino Helios organizuje cykliczne spotkania poświęcone filmom ważnym, nagradzanym na filmowych festiwalach, realizowanym przez wybitnych twórców. Seanse są również dostępne w Białymstoku. Najbliższy 6 marca o godz.18.15 w kinie Galerii Alfa.

Kino konesera to cykliczne seanse filmowe filmów dobieranych ze szczególną uwagą. Organizatorzy oglądają filmy na festiwalach, przeglądają recenzje i śledzą wpisy festiwalowej publiczności po to, by wzruszyć widzów Kina Konesera!

W marcu będzie można zobaczyć „Sesje” w reżyserii Bena Lewin’a oraz „Samsarę” Rona Ficke’a.  Przed każdym seansem przewidziane jest spotkanie z Jerzym Szerszunowiczem lub Krzysztofem Szubzdą.

 

Jerzy Szerszunowicz jest dyrektorem Centrum Zamenhofa, które mimo kilkuletniej działalności już ma na swoim koncie wiele sukcesów (ostatnio nominacja w plebiscycie 7 Nowych Cudów Polski). Przez wiele lat był dziennikarzem Kuriera Porannego a jego cięte pióro było dla wielu mieszkańców wyznacznikiem informującym o poziomie kiczu lub genialności (wszystko w zależności od filmu).

Krzysztof Szubzda jest popularnym satyrykiem i kabareciarzem. Reaguje ciekawą publikacją na każdy przejaw absurdu. Autor kilku książek (m.in.„Co w prawie piszczy”), niezliczonej ilości wierszy, opowiadań i felietonów oraz pierwszy w Polsce audiodeskryber. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem kina.

Program na marzec:

06.03. SESJE


reżyseria: Ben Lewin
obsada: John Hawkes, Helen Hunt, William H. Macy, Moon Bloodgood
USA 2012, 95 min.

Film oparty jest na prawdziwej historii dziennikarza i poety Marka O’Briena, który od szóstego roku życia cierpiał na polio. Dotknięty paraliżem mężczyzna postanawia poznać smak seksu. W tym celu opłaca terapeutkę, której specjalnością jest leczenie zahamowań seksualnych.

zwiastun: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fZAkZuWLlsA

 

20.03. SAMSARA


reżyseria: Ron Ficke
USA 2011, 99 min.

Poetycki film bez słów, wizualna i dźwiękowa uczta. Zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance w tle. Tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia.

 

Data:6 i 20.03.2013 r., godz. 18.15.

Miejsce: Kino Helios, Galeria Alfa, Białystok.

Bilety: 18 zł ulowy, 20 zł normalny.

 

Źródło: Helios.

 

Możesz również polubić…