Sztuka

Berek czyli Upiór w moherze.

Teatr Dramatyczny w Białymstoku zaprasza 3 marca na przedstawienie  „Berek czyli Upiór w moherze”.Będzie to niezwykła okazja do obejrzenia, na deskach białostockiego teatru, aktorów na co dzień znanych ze szklanego ekranu. W sztuce wystąpią m.in Ewa Kasprzyk, Paweł Małaszyński, Magdalena Lamparska, Marta Żmuda Trzebiatowska czy Sebastian Cybulski.

O sztuce:

Typowy polski blok. Typowe malutkie mieszkania. W jednym z nich – typowy „moherowy beret”. W drugim – typowy gej. Ona jest już na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, toruńskiego radia, religii oczywiście, i córki, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała kontakty z matką.

On rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację, ale nie potrafi odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej. Jego gorączkowe poszukiwania „Księcia z Bajki” sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych.

Oboje są samotni i nieszczęśliwi. Oboje się nienawidzą. I to jak się nienawidzą! Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji, który z pewnością Państwa zaskoczy.

 

Data: 03.03.2014 r., godz. 17:30 oraz 20:30.

Miejsce: Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok

 

Źródło: materiały organizatora.

Możesz również polubić…