Wydarzenia

Ciekawi świata. Boliwia.

1 kwietnia, o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Ciekawi świata. Tym razem będzie można przenieść się na chwilę do malowniczej Boliwii, dzięki zdjęciom i opowieściom Mariusza Lewickiego, pilota wycieczek, podróżnika, który opowie m.in. o o wyprawie dżipem w nieznane zakątki Boliwii, o noclegach w hotelu zbudowanym z soli czy zjeżdżaniu na rowerze najbardziej niebezpieczną drogą świata. Boliwia to trochę mniej znany i nieco rzadziej odwiedzany kraj w Ameryce Południowej. Dlaczego? Z powodu słabej infrastruktury, braku bezpośrednich połączeń lotniczych, czy konieczności aklimatyzacji na dużych wysokościach. Ale, jak wiadomo, każdy kraj skrywa własne skarby. W Boliwii można do nich zaliczyć Salar de Uyuni – największe na świecie solnisko, które wraz z pobliskimi kolorowymi jeziorami, wulkanami i gejzerami stanowi największą atrakcję tego kraju.

Mariusz Lewicki opowie o wyprawie dżipem w te niedostępne tereny a także – to nie Prima Aprilis, mimo że spotkamy się 1 kwietnia – o noclegach w hotelu zbudowanym z soli, zjeżdżaniu na rowerze najbardziej niebezpieczną drogą świata, łapaniu anakondy i zdobywaniu andyjskich szczytów!

Mariusz Lewicki: Pilot wycieczek i pasjonat Ameryki Południowej. Interesuje się górami, podróżami i fotografią. Odbył dwie roczne podróże po Ameryce Łacińskiej, zwiedzając niemal wszystkie kraje – od Meksyku po Argentynę. Ma na swoim koncie kilka andyjskich sześciotysięczników.
Swoją pasją dzieli się na stronie: www.mariusztravel.com

Data: 01.04.2014, godz. 18.00.

Miejsce: Fama, ul. Legionowa 5.

Wstęp: 5 zł, bilety dostępne w kasie kina Forum, tel. 85 746 13 20.

Za: BOK Białystok.

Możesz również polubić…