Na topie Wydarzenia

Marzec, ogólnopolskim miesiącem sterylizacji zwierząt.

Niebawem rusza kolejna akcja „Marzec, ogólnopolskim miesiącem sterylizacji zwierząt”.  Akcja przeprowadzana jest po raz czternasty i cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród lekarzy weterynarii jak i opiekunów zwierząt z całej Polski.

W tej edycji akcji, kilkaset placówek weterynaryjnych na terenie całego kraju, zgodziło się na wykonywanie zabiegów po preferencyjnej, zmniejszonej cenie. Dzięki temu, część opiekunów zwierząt, jak oceniają organizatorzy ok. 10-12 tysięcy, zdecyduje się na poddanie pupila zabiegowi kastracji.

Jak pokazują statystyki obserwujemy obecnie zjawisko tzw. nadmiernego rozmnażanie się zwierząt domowych. Ta tendencja, w świetle istniejącej nadpopulacji zwierząt, ich bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania, budzi niepokój i grozi rozwojem chorób niebezpiecznych również dla człowieka.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja sterylizacji jako „humanitarnej” metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych – w szczególności psów i kotów. Ponadto akcja ma za zadanie zwiększyć świadomość właścicieli zwierząt na temat ich odpowiedzialności za pupili i ich potomstwo. Co ważne dzięki udziałowi w inicjatywie będzie można skorzystać z zabiegów w lecznicach w promocyjnej cenie.

Marcowa akcja sterylizacji docelowo stawia sobie za zadanie maksymalizację liczbę wykonanych zabiegów w placówkach weterynaryjnych, które przystąpią do akcji.

Poniżej znajdziecie link do placówek leczniczych, które biorą udział w akcji.

http://akcjasterylizacji.pl/lecznice-biorace-udzial/podlaskie/

 

Więcej informacji:     www.akcjasterylizacji.pl

Możesz również polubić…