Na topie Porady

Krem nawilżający w pielęgnacji skóry

Podstawą dobrego samopoczucia jest dobry wygląd, a podstawą dobrego wyglądu – odpowiednio nawilżona skóra. Jak wiele z nas chce wyglądu w stylu gwiazd?  Przeszkadzają nam cienie pod oczami, sucha, niezdrowo wyglądająca skóra, widoczne oznaki starzenia się twarzy… Wszystko to podkopuje poczucie własnej wartości, a bez tego nie da się, niestety, podbić świata! Ba, czasem trudno nam nawet wyjść z domu, kiedy czujemy się niepewne własnego wyglądu. Na szczęście można zaradzić wszystkim tym problemom dzięki wykorzystaniu dobrze dobranych kosmetyków, przede wszystkim –  kremów nawilżających.

O każdej porze, na każdą okazję

Kremy nawilżające występują w różnych odmianach, co zależne jest od pory roku, a nawet części doby. Mamy więc kremy na zimę, na lato, na dzień i na noc. Są też takie, których zadaniem jest ochrona skóry przez całe 24 godziny na dobę, np. krem nawilżający Garnier. Sekret ich działania kryje się w kwasie hialuronowym, który nie tylko nawilża skórę, ale służy też wypełnianiu zmarszczek, tym samym nadając jej piękny wygląd. Część kremów występuje w wersji z witaminą E, C lub innymi, z których każda ma charakterystyczne właściwości.

Jak wybierać?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, możemy cieszyć się z różnorodności, która dostępna jest na rynku, ale ktoś mógłby pomyśleć: „Zaraz! Co właściwie wybrać i co zrobić, by moja skóra dostała to, czego rzeczywiście jej potrzeba?” Pytanie nie jest głupie, ponieważ wybór odpowiedniego kremu jest jedną z najważniejszych kwestii w codziennej pielęgnacji, np. krem na lato powinien zawierać filtr przeciwsłoneczny, który w dodatku pomaga zapobiegać starzeniu się skóry. Z kolei gdy skóra podatna jest na trądzik, należy uważać, aby przypadkiem nie wybrać produktu, który zatyka pory.

Nowsze technologie

Swego rodzaju innowacją w dziedzinie kremów nawilżających są kremy BB. Ich plusem jest to, że oprócz nawilżenia, po nałożeniu ich możemy cieszyć się także ujednoliceniem i ochroną, a tym samym nie musimy używać kilku różnych produktów, skoro krem BB łączy w sobie tak wiele funkcji.

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie istnieje produkt idealny dla każdego rodzaju skóry. Warto mieć to na uwadze, wybierając krem najodpowiedniejszy dla siebie.

Możesz również polubić…