Na topie Wydarzenia

5 tygodni w Indyjskiej Dżungli. Spotkanie z cyklu Ciekawi świata.

4 marca o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Ciekawi świata. Tym razem będzie można przenieść się na chwilę do Indii dzięki zdjęciom i opowieściom Tomasza Omelianiuka, podróżnika mieszkającego w Białymstoku.

Spotkanie „5 tygodni w Indyjskiej Dżungli” pokaże uczestnikom Indie z zupełnie innej, nieznanej dotąd strony. Na początek przenieść będzie można się do Kalkuty i jej biednych wiejskich okolic. Podróżnik, Tomasz Omeljaniuk, pokaże na zdjęciach tamtejszą biedę i cierpienie, ale też opowie historie ludzi, które są pełne nadziei i inspiracji. Kolejno zwiedzić można będzie dżunglę w regionie Meghalaya – krainy gdzie panuje król, ludzie nigdy się nie żegnają z sobą, a ziemię kupuje się na wzgórza, a nie hektary.

To tylko namiastka tego czego dowiecie się na spotkaniu już 4 marca.

Tomasz Omeljaniuk: Z wykształcenia programista, z pasji fotograf, podróżnik i wolontariusz. W latach studenckich aktywny członek Studenckiej Agencji Fotograficznej. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych. Podróżował po Ukrainie, Rumunii, Czarnogórze, Armenii, Gruzji, Indiach oraz Nepalu. Pracował jako wolontariusz w sierocińcu z dziećmi niepełnosprawnymi na Ukrainie. Po powrocie z przyjaciółmi stworzył i koordynował projekt „Pomoc dla Załucza”, w ramach którego wozili pomoc humanitarną na Ukrainę. Z niepowodzeniem próbował też prowadzić biznes na Ukrainie. W lutym 2013 roku pojechał na wyprawę do Indii. Przez 5 tygodni pracował w dżungli jako murarz przy budowie sierocińca a wolnych chwilach zaprzyjaźniał się z miejscowymi plemionami.

 

Data: 4.03.2013 r., godz. 18.00.

Miejsce: Kawiarnia Muzyczna FAMA, ul. Legionowa 5, Białystok.

Możesz również polubić…