Wydarzenia

Pierwsze efekty akcji „Bądź aktywna z kameralną”.

Na Pływalni „Kameralnej” Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Mazowiecka 39c) trwa akcja „Bądź aktywna z Kameralną”, czyli trzymiesięczny cykl zajęć aerobowych, podczas których panie, łącząc wodne ćwiczenia z zaleceniami ekspertów żywieniowych, mają szansę na zweryfikowanie swoich nawyków żywieniowych. Ponadto zmierzą efekty pracy nad ciałem. Uczestniczkom z najlepszymi wynikami BOSiR ufunduje atrakcyjne nagrody.Minął pierwszy etap programu. Zgłosiło się do niego 35 pań i wszystkie poddane zostały badaniu i analizie składu ciała. Przypominamy, że badanie obejmowało: tkankę tłuszczową, nawodnienie organizmu, masę mięśniową, strukturę mineralna kości, tkankę tłuszczową wisceralną w jamie brzusznej. Zostały też określone: wiek metaboliczny organizmu, metabolizm spoczynkowy i dzienne zapotrzebowanie na proteiny każdej z pań.

W chwili obecnej panie ciężko trenują, aktywnie czekając na kwietniowe efekty. Jednocześnie trwa drugi etap, konsultacje indywidualne, wykonywane w Poradni Centrum Odchudzania i Odżywiania w Białymstoku (PCOiD) , do którego zgłosiło się kilkanaście uczestniczek. Dla nich zostanie przeprowadzona bioimpedancyjna analiza składu ciała, a więc metoda wykorzystująca z opór elektryczny tkanek; chodzi o zdolność tkanki mięśniowej do przewodnictwa elektrycznego. Za skomplikowanymi sformułowaniami stoją jednak realne korzyści, bowiem analiza powyższa pozwala ocenić kondycję zdrowotną uczestniczek programu i potencjalne czynniki ryzyka chorób dieto zależnych. Badanie pozwoli także poznać wiek metaboliczny organizmu oraz inne parametry warunkujące stan zdrowia i samopoczucie, w tym:

  • ogólna zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie,
  • poziom tłuszczu brzusznego,
  • masa mięśniowa,
  • masa mineralna kości,
  • poziom nawodnienia,
  • metabolizm spoczynkowy.

Wyniki poddane zostaną szczegółowej analizie i na tej podstawie trenerki z PCOiD określą i zadedykują każdej uczestniczce programu indywidualną wartość docelowych parametrów (prawidłowej masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej). Ocenią dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz składniki odżywcze.

To nie wszystko. Przeprowadzony zostanie jeszcze wywiad zdrowotny, a także żywieniowy, połączony z analizą dotychczasowych nawyków żywieniowych. I na końcu panie dostaną pracę domową, czyli indywidualny program żywieniowo-suplementacyjny. Przy czym nie zostaną pozostawione same sobie, bo zaopatrzone zostaną w sposób realizacji zaleceń.

Jak wspomnieliśmy, koniec kwietnia to czas mierzenia efektów pracy zarówno tych z pań, które o nasze nagrody walczą indywidualnie, jak podopiecznych Poradni Centrum Odchudzania i Odżywiania w Białymstoku.

Możesz również polubić…