Sztuka

Sacrum/Humanum – wystawa prac Siergieja Gryniewicza

Sacrum/ Humanum to już druga wystawa Sergieja Gryniewicza w Galerii Sztuki Agart. Artysta, który wystawia swoje prace w Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Holandii czy Rosji, porusza tematykę współczesnego człowieka i jego miejsca w świecie.

Autor ma charakterystyczny styl malarstwa. Jego zamiłowanie do neonowych kolorów, odważnych skrótów perspektywicznych i dużych rozmiarów da się zauważyć w obrazach prezentowanych na białostockiej wystawie.

W obrazach Siergieja Gryniewicza częstą tematyką są kobiety. Ponadto można zobaczyć również twórczość z sakralną, kojarzoną z ukrzyżowaniem Chrystusa. W jego obrazach Chrystus jest zarówno człowiekiem, jak i świetlistym symbolem.

Wystawę Sacrum/Humanum, cechują liczne sprzeczności.  Duchowość i cielesność, człowieczeństwo i boskość, pokusa i wiara, wszystko to zawarte jest w kompozycjach Sergieja Gryniewicza.
Wystawę możemy oglądać do 19 marca 2013 r. w białostockiej Galerii Sztuki Agart.
Galeria Sztuki AGART – współtworzy rynek sztuki w Polsce od 2006 r. Prezentuje i promuje sztukę nową, dzisiejszą Europy Wschodniej, konsekwentnie realizując swój program wystawienniczy. W zasięgu zainteresowań galerii Agart są różne media – głównie malarstwo olejne, również rzeźba, ceramika, grafika, etc.W zbiorach galerii znajduje się ponad 300 dzieł artystów głównie z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji.
Data: wystawa czynna do 19 marca 2013 r.
Miejsce: Galeria Sztuki Agart, ul. Jurowiecka 34, Białystok.

Możesz również polubić…