Wydarzenia

Zjazd Krystyn 2014 w Białymstoku pod hasłem „Zmysłowe Podlaskie Krystyny”.

„Zmysłowe Podlaskie Krystyny”, to hasło, pod którym Krystyny z całej Polski będą świętować w marcu imieniny.. i to w Białymstoku! Spotkają się w naszym mieście od 12 do 14 marca.Krystyny rokrocznie spotykają się w dniu swojego święta by razem bawić się z okazji swoich imienin.  Na miejsce tegorocznego, ogólnopolskiego zjazdu wybrały Białystok. Gościem honorowym zjazdu będzie Małgorzata Tusk, żona premiera RP.

– Jak zwykle podczas imienin, połączymy dobrą zabawę z turystyką i edukacją – będziemy zwiedzać Białystok i Podlasie, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i uczyć się, jak dbać o zdrowie – zapowiada Krystyna Szaraniec, przewodnicząca Stowarzyszenia Krystyn im. Krystyny Bochenek, które jest organizatorem Zjazdów, wymyślonych przez tragicznie zmarłą w katastrofie smoleńskiej wicemarszałek Senatu, Krystynę Bochenek.

Wśród atrakcji zaplanowanych na ten rok znalazły się m.in. spotkanie z Małgorzatą Tusk oraz wizyta w Operze Podlaskiej, podczas której Krystyny zobaczą  spektakl „Upiór w Operze”. Kolejno wezmą też udział w Spotkaniach Medycznych im. Krystyny Bochenek. O seksie i problemach zdrowotnych kobiet dojrzałych mówić będzie  seksuolog profesor Violetta Skrzypulec-Plinta. Podczas  bankietu prowadzonego przez Irka Bieleninika, dla uczestniczek zaśpiewają m.in. Krystyna Giżowska i Krystyna Prońko.

W zjazdach Krystyn mogą brać udział wszystkie panie o tym imieniu, bez względu na wiek. Zjazdy gromadzą kobiety z różnych środowisk – od pielęgniarek, nauczycielek, emerytek czy rolniczek, po znane postaci ze świata kultury, biznesu i polityki. Przybywają z kraju i zagranicy. Zgodnie z zasadą tych spotkań, wszystkie są ze sobą na „ty” i noszą jednakowe kapelusze. W tym roku założą zielone – bo z takim kolorem kojarzy się piękna przyroda Podlasia.

Szczegółowy program imprezy i informacje o zapisach: www.zjazdkrystyn.com.pl

Kontakt do organizatorów: turysta@turysta.katowice.pl

Możesz również polubić…