Aktualności Wydarzenia

Zatańcz sobie w Parku!

Od 9 sierpnia w każdy czwartek możesz pouczyć się tańczyć Hula. Te darmowe warsztaty poprowadzi Magdalena Samojlik, instruktorka i organizatorka wydarzenia.

Hula to tradycyjny taniec hawajski, wykonywany przez kobiety przy akompaniamencie pieśni zwanej mele.

Hula dla Hawajczyków jest czymś znacznie więcej niż tańcem, jest bardziej sposobem na życie. W tańcu tym przypominają sobie o znaczeniu sił natury w swoim życiu i emocjach i wyrażają szacunek dla przyrody i jej darów. Naturalne i pełne wdzięku ruchy Hula pozwalają pobudzić w sobie oraz wyrazić piękno otaczającej natury, przekazać miłość do siebie i świata. W każdym tańcu ruchy połączone są ze znaczeniem duchowym, wyrażającym harmonię, piękno, radość i miłość.

Ten taniec to możliwość odnalezienia wspaniałego sposobu na kontakt z własnym ciałem: zwiększenie jego elastyczności oraz uruchomienie harmonijnego przepływu energii.

Jak pisze Magdalena Samojlik, w sierpniowe czwartki będzie uczyć hawajskiego tańca hula i pieśni mele.
Hula jest wyjątkowym tańcem ze względu na połączenie w nim ciała jak i ducha. Stopy tancerzy Hula mają mocny kontakt z ziemią, płynny ruch bioder pobudza przepływ życiowej energii a oddech niesie ją po całym ciele. W tym samym czasie dłonie snują pełną wdzięku opowieść.

To czego uczestnicy warsztatów się nauczą posłuży we flashmobie, który odbędzie się we wrześniu w centrum miasta (prawdopodobnie pod ratuszem miejskim w Białymstoku), a uczestniczenie w nim będzie oczywiście dobrowolne.

Zajęcia są dla osób w każdym wieku i kazdym poziomie sprawności. Koniecznie trzeba wziąć wodę do picia.
Najbliższe zajęcia odbędą się w czwartek 9 sierpnia.  Drogowskazem będzie muzyka płynąca w Parku Zwierzynieckim z ukulele…

Zajęcia są bezpłatne.

Przyjdź i zatańcz z nami, redakcja serwisu także wybiera się na to wydarzenie!

 

Data: czwartek 9, 16, 23, 30 sierpnia w godz. 18.00 – 19.00 

Miejsce wydarzenia: Park Zwierzyniecki (na tyłach cmentarza wojskowego, między cmentarzem a ZOO)

Wstęp wolny

 

Zdjęcie użyte w artykule pochodzi z:  www.polemokotowskie.pl

Możesz również polubić…