Aktualności koncert Kulinarnie Muzyka

Koncert Krzysztof Ścierański Trio już 3 sierpnia w Alkierzu!

Krzysztof Ścierański, jeden z najlepszych basistów jazzowo-rockowych w Polsce, wystąpi 3 sierpnia w Supraślu. Obok Krzysztofa Ścierańskiego zagrają: na gitarze Krzysztof Kowalewski, a na perkusji Przemysław „Benbenq” Kuczyński.

Krzysztof Ścierański jest muzycznym samoukiem. Po kilku latach gry w amatorskich zespołach, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.

Kolejno grał w zespołach: Air Condition, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.

Obecnie grywa z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Na swoim koncie ma także liczne występy i współpracę z takimi artystami jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki czy zespół Krzak.

Jak okreslić muzykę, którą tworzy? Najlepiej autor mówi o niej sam (tak pisze na swojej stronie internetowej):

Od lat interesuję się rytmem i sposobami jego realizacji. Na przykład ten sam rytm, w tym samym tempie zagrany przez Afrykanów jest inny niż zagrany przez Brazylijczyka. Bardzo lubię salsę (mongo santamaria, Ray Baretto, Tito Puente, Michael Camillo itd.). W moich kompozycjach wykorzystuję walory rytmów afrykańskich lub południowoafrykańskich, łącząc je z tradycyjną, nawet mogę powiedzieć, klasyczną harmonią.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o Krzysztofie Ścierańskim niech sam się przekona jak wygląda muzyka na światowym poziomie i koniecznie wybierze się 3 sierpnia do Supraśla. Naprawdę warto!

 

Koncert odbędzie się 3 sierpnia o g. 21.00 w Klubie Alkierz (ul. Piłsudskiego 11, 16-030 Supraśl)

Bilety:  25zł

Link do wydarzenia:

http://alkierz.pl/1022/krzysztof-scieranski-trio-2/

Więcej informacji o artyście:
http://www.scieranski.com.pl/o_mnie.html
http://www.youtube.com/watch?v=mEcZIvlH648

 

Zdjęcie użyte w artykule: Fot. Dariusz Kalbarczyk

Możesz również polubić…