Kulinarnie Muzyka

9 marca – „Nasz Wysocki” w Spodkach

Piosenki legendarnego rosyjskiego barda Włodzimierza Wysockiego już wkrótce będzie można usłyszeć w WOAK-u. Do wspólnej podróży przez meandry słowiańskiej duszy zapraszają Piotr Matczuk i Michał Konstrat.

Wykonawcy, którzy postanowili zmierzyć się z twórczością Wysockiego różnią się doświadczeniem scenicznym i w odmienny sposób podchodzą do spuścizny rosyjskiego pieśniarza.  Ich wspólny występ ma więc szansę stać się ciekawym muzyczno-literackim dialogiem.

Piotr Kajetan Matczuk to  muzyk, pianista i aranżer związany z programem Rozmowa z piramidami. W ramach programu Nasz Wysocki zagra na fortepianie i zaśpiewa – po polsku, korzystając ze znanych tłumaczeń pieśni Wysockiego. Michał Konstrat – śpiewający poeta i muzyk z Warszawy – zagra z kolei na gitarze, a jako wokalista zaprezentuje pieśni Wysockiego w ich oryginalnym brzmieniu, czyli po rosyjsku. Podczas koncertu artyści spróbują także przybliżyć słuchaczom postać Włodzimierza Wysockiego, opowiadając o jego burzliwym i tragicznym życiu.

Data: 09.03.2013, godz. 19.00

Miejsce: WOAK Spodki

Wstęp: Bilety – 20 zł

Możesz również polubić…