Kino

Kino konesera – plan na maj.

Kino Konesera to cykliczne spotkanie z dobrym kinem, organizowane przez sieć kin Helios. W maju, kolejne seanse, poświęcone filmom ważnym, nagradzanym na filmowych festiwalach, odbędą się aż trzy razy. Najbliższe już 1 maja.

Kino konesera to cykliczne seanse filmów dobieranych ze szczególną uwagą. Organizatorzy bardzo skrupulatnie analizują przeglądy festiwalowe po to by wybrać filmy najlepsze, doceniane, wartościowe i wzruszające.

W maju będzie można zobaczyć kolejno: “Pan Lazhar” (reż. Philippe Falardeau),  „Sąsiedzkie dźwięki” (reż. Kleber Mendonça Filho) oraz “Miłość” (reż. Sławomir Fabicki). Przed każdym seansem przewidziane jest spotkanie z Jerzym Szerszunowiczem lub Krzysztofem Szubzdą.

Program na maj:

1 maja – Pan Lazhar
15 maja – Sąsiedzkie dźwięki
29 maja – Miłość. Film Sławomira Fabickiego

„Pan Lazhar”, 1 maja godz. 18.00.

produkcja: Kanada [2011]
reżyseria: Philippe Falardeau

„Pan Lazhar” jest wzruszającą, pełną ciepła i subtelnego humoru opowieścią o grupie uczniów szkoły podstawowej, przedwcześnie zmuszonych do wejścia w świat dorosłych i próbujących go zrozumieć, oraz o inspirującym wychowawcy, który dzięki swojej intuicji, empatii i elokwencji zmienia ich życie.

Obsypany nagrodami na całym świecie, okrzyknięty najlepszym filmem kanadyjskim roku, a przede wszystkim nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, „Pan Lazhar” jest jeszcze bardziej wzruszający i prawdziwy niż „Stowarzyszenie umarłych poetów”.

„Sąsiedzkie dźwięki”, 15 maja godz. 18.00.

gatunek: Dramat/Thriller
produkcja: Brazylia [2013-Polska, 2012-świat]
reżyseria: Kleber Mendonça Filho

Opis: Życie w tej zamieszkałej przez klasę średnią dzielnicy jednego z brazylijskich miast wydaje się bardzo poukładane. Większość domów należy do tej samej rodziny. Ci, którzy je wynajmują, funkcjonują jak we wspólnocie, odgradzając się od zewnętrznego świata. Pewnego dnia w okolicy pojawia się prywatna firma ochroniarska, która proponuje mieszkańcom swoje usługi. Kto jednak i przed czym powinien tu być chroniony? I czy nowi ochroniarze rzeczywiście gwarantują mieszkańcom bezpieczeństwo?

 

„Miłość”, 29 maja godz. 18.00.

produkcja: Polska [2013]
reżyseria: Sławomir Fabicki

Opis:  „Miłość” to historia kobiety uwikłanej w trudną relację, której konsekwencje wystawią jej szczęśliwe małżeństwo na długotrwałą próbę. W życie dwójki trzydziestolatków wkracza ktoś, kto sprawi, że będą musieli na nowo określić, czym jest dla nich wzajemne uczucie. Początkowo ufni i otwarci, potem zagubieni i coraz bardziej oddalający się od siebie bohaterowie zmuszeni są postawić sobie niezwykle ważne pytania. Czy chcą się wszystkim dzielić i czy wszystko powinni wiedzieć? Jak wiele są w stanie wytrzymać i co teraz oznacza dla nich słowo „kochać”?

 

Data: 1, 15 i 29.05.2013 r., godz. 18.00.

Miejsce: Kino Helios, Galeria Alfa, Białystok.

Bilety: 18 zł ulowy, 22 zł normalny.

 

Źródło: Helios.

Możesz również polubić…